Головна / Статьи / Корисні статті / Вибираємо, де купити землю під Києвом в Київській області недорого

Вибираємо, де купити землю під Києвом в Київській області недорого

Якщо ви вирішили купити землю під Києвом, то зараз відповідний час. В цілому за останні роки ціни на землю знизилися, а пропозиція помітно зросла. Значить, купити земельну ділянку в Київській області недорого буде неважко. Для того щоб вибрати ідеальний варіант, потрібно врахувати кілька значущих чинників, про які ви дізнаєтеся з нашої статті.

Що впливає на ціну земельної ділянки?

Відстань від Києва і вартість землі

Вартість нерухомості у меж Києва помітно вище, ніж на відстані від міста. Тому, якщо ви вирішили придбати землю за доступною ціною, то вибирайте, де купити земельну ділянку в області трохи в стороні від столиці. Загальні принципи ціноутворення такі: по-перше, чим далі від Києва, тим дешевше: приміська зона – найдорожча, території в межах 20-25 км. – дешевше, а віддалені куточки Київської області – самі недорогі. І, по-друге, на лівому березі Дніпра продаж ділянок в Київській області традиційно здійснюється за нижчою ціною, ніж на правому березі.

Дуже привабливі варіанти для тих, хто планує купити ділянку – Вишгородський район або Києво-Святошинський. Найдорожчий напрямок – Обухівський: елітна Конча-Заспа, шикарні варіанти Козина, розкішні пропозиції Трипілля і т.д.

На лівому березі Дніпра просто купити ділянку в Бориспільському районі або знайти варіант в престижному Броварському районі.

Досить недорого можна придбати землю в населених пунктах, розташованих в Макарівському, Фастівському, Васильківському, Бородянському, Білоцерківському, Кагарлицькому районах.

Зовсім дешево купити дачну ділянку або землю під забудову можна в тих місцевостях області, що віддалені від Києва на значні відстані: зокрема, в Поліському районі, Сквирському, Ставищенському, Миронівському, Яготинському, Богуславському, Володарському, Таращанському або в Переяслав-Хмельницькому районі.

Місцезнаходження та класифікація земельних ділянок

Якщо ви маєте намір купити ділянку землі в Київській області за мінімальною ціною, то зверніть увагу на нерухомість, розташовану далеко від водойм і лісових зон. Адже продаж земельних ділянок в екологічних зонах поруч із заповідниками, мальовничими озерами, у Дніпра або Десни вельми актуальна, і продається така земля дорожче, ніж аналогічна за розміром, але розташована у промислових підприємств або будівельних майданчиків.

Крім того, купити ділянку під забудову дешевше можна в тих місцевостях, які далекі від транспортних магістралей, якісних асфальтованих автомобільних доріг і залізниці, тобто, розташовані досить незручно. Однак потрібно враховувати, що при будівництві будинку або дачі ви будете часто підвозити до ділянки будівельні матеріали, так що наявність зручного під'їзду і досить широкої дороги обов'язкові.

Ідеальний ділянка розташовується в населеному пункті, до якого просто дістатися на особистому або громадському транспорті, але не межує з галасливою залізницею або автомагістраллю.

Земля може знаходитися на різних територіях:

  • Дачне товариство пропонує найдоступніші за ціною варіанти. Плюси – це, власне, ціна і транспортна доступність. Мінуси – велика кількість сусідів, вузькі вулички, як правило невелика площа ділянок. Крім того, садово-дачні ділянки, як правило, знаходяться на деякій відстані від затребуваних об'єктів інфраструктури.
  • Якщо ви готуєтеся дешево купити ділянку в селі, то вас чекають такі плюси, як різноманітність варіантів, прийнятні ціни, в великих селах – досить розвинена інфраструктура. До земельної ділянки в селі просто підключити централізоване водопостачання і іноді навіть каналізацію. Також, комунальні послуги та інші види послуг в селі нерідко нижче, ніж в котеджних селищах. До недоліків сільській місцевості можна віднести неоднорідний соціальний склад сусідів, питання з безпекою, не завжди задовільний стан доріг і комунікацій.
  • Котеджне містечко (КГ): якщо ви маєте намір купити ділянку під Києвом недорого, то зверніть увагу на містечка й селища класу «економ». На території області їх досить багато: це «Happy Town» в Калинівці (Макарівський район), «Вишневий хутірець» у Вишеньках (Бориспільський район), «Михайлівський хутір» в Михайлівці-Рубежівці (Києво-Святошинський район), «Дачне село» в Червоній Слободі (Макарівський) і т.д. Основні переваги придбання землі в КГ такі: територія під охороною і упорядкована (дитячі та спортивні майданчики, зони відпочинку і т.д.), однорідний соціальний склад, сучасні інженерні комунікації і т.д. До недоліків можна віднести той факт, що продаж ділянок в області в таких місцевостях зазвичай здійснюється за вищою ціною, ніж в селах та смт. Знайти дійсно дешевий варіант покупки землі в котеджному містечку вийде тільки на достатньому видаленні від Києва.

Якість ділянки землі

Бажаючи купити ділянку недорого, майте на увазі, що дешевше обійдуться нерівні ділянки, земля, розташована на схилі, кам'янисті або заболочені території. Рельєф важливий для подальших будівельних робіт, а якість грунту – для садівничих і городніх.

Не потрібно намагатися заощадити на дійсно важливому: перед купівлею варто оцінити якість води в свердловині і глибину її залягання. Крім того, важливо простежити, щоб рівень грунтових вод був невисоким і при цьому не надто низьким: вам адже не потрібно ні болото в підвалі, ні пересушений грунт з мурашниками.

Що ж вибрати?

Якщо ви вирішили купити землю в області за доступною ціною, то ви можете або придбати нерухомість далеко від Києва, або купити садову ділянку, або стати власником ділянки з вадами: нерівної, лежачої на схилі, в болотистій місцевості або на території яка затоплюється (заливні території у Десни або Дніпра) і т.д., але порівняно недалеко від столиці.

Вибір землі в Київській області та її місця розташування багато в чому залежить від того, навіщо ви її купуєте.

  1. Якщо ви мрієте купити ділянку в області з метою вибудувати на ній приватний будинок і жити в своє задоволення, то пам'ятайте, що для постійного проживання потрібно вибрати дійсно зручне місце. Розвинена транспортна інфраструктура і хороші під'їзди до ділянки, територія, що охороняється, наявність трансформаторної підстанції достатньої потужності, а також каналізації та централізованого водопроводу (чим не можуть похвалитися як правило дачні товариства) – всі ці фактори сприятливо позначаються на повсякденному житті. Якщо додати до цього розвинену торговельну, соціальну і розважальну інфраструктуру, доброзичливих сусідів і хорошу екологію, то таке місце коштує того, щоб заплатити за ділянку на такий території подорожче.
  2. Дачна ділянка цілком може бути розташована в не облаштованому куточку. Якщо ви хочете купити ділянку в районі для сезонного відпочинку, то вам підійде садівниче товариство, дачний кооператив або околиця села. Важливими будуть такі чинники, як наявність поруч лісу або парку, озера або річки – словом, місць, де можна гуляти, грати, відпочивати, влаштовувати пікніки. Також варто врахувати час, який ви хочете і можете витратити на дорогу туди і назад. Бажано, щоб поруч з обраною вами ділянкою був продуктовий і господарський магазин, мінімаркет. Ідеально, якщо навколо живуть привітні і надійні сусіди.

В підсумку

Вибір ділянки залежить від багатьох факторів. Перш за все, це ваші фінансові можливості і мета придбання.

Виграти в ціні можна, підбираючи варіант на видаленні від Києва, погодившись на придбання невеликої або нерівної ділянки або на покупку землі, що лежить далеко від природних красот.

Оцінюйте варіанти уважно і вдумливо: щоб вигідна за ціною покупка в майбутньому приносила тільки позитивні емоції, потрібно на етапі вибору нерухомості врахувати всі переваги і недоліки кожної конкретної ділянки.