Що потрібно, щоб нова квартира стала затишним і комфортним будинком? Перетворення нейтрально оформлених квадратних метрів в зручне і стильне житло - процес захоплюючий, а щоб не витратити на нього надто багато коштів, потрібно знати, які оздоблювальні матеріали вибирати і який меблів віддати перевагу. Тоді ремонт квартири в новобудові буде недорогим, а результат - приємним.
Починаємо
Якщо ви придбали нову квартиру за доступною ціною, то, швидше за все, ваша житлоплоща потребують ремонту. Якщо ваше житло розташоване в уже зданому більше року тому будинку, то це ідеальний варіант! А ось в недавно зданій новобудові масштабні роботи проводити краще не відразу. Справа в тому, що новий будинок протягом тривалого періоду часу продовжує давати усадку, а значить, потрібно або почекати або в процесі ремонтно-оздоблювальних робіт дотримуватися певної технології, яка убезпечить ваш ремонт.
У новій квартирі, в процесі усадки будинку, з часом можуть з'явитися тріщини і інші вади. В ідеалі проводити ремонтні роботи вже після сусідів, щоб уникнути неприємностей (залиття стін, збої електроживлення, бруд і пил на вікнах і сходовому майданчику).
Ремонт в новій квартирі часто має на увазі вирівнювання (стяжку) підлоги, вирівнювання стін, оздоблення стелі.
Що ж вибрати для того, щоб ремонт не влетів в копієчку?
- Пол: звичайна цементно-піщана стяжка не дуже постраждає від руху стін, якщо буде розділена по кімнатах і захищена кромочної стрічкою по краях. Цей традиційний вид стяжки досить довговічний і при цьому недорогий в порівнянні з іншими видами. Гіпсова стяжка більш екологічна і практично не дають усадки, та й висихає швидше, але варто більше. Ще дорожче стяжки, не пов'язані з підставою: на роздільному шарі і плаваючі. Вони кілька більш крихкі (в порівнянні зі зв'язаними), але при цьому мають масу переваг: плаваюча зв'язка, наприклад, забезпечує підвищену тепло- і звукоізоляцію.
Після базових робіт підлогу в новому будинку коштує застелити підлоги плиткою або лінолеумом: в салонах є недорога плитка для підлоги зі старих колекцій, а лінолеум – одне з найбільш доступних за ціною підлогових покриттів. Також можна підібрати недорогий ламінат або навіть настелити паркет.
- Стіни: спочатку їх необхідно вирівняти. Для цього можна використовувати листовий матеріал (гіпсокартон) або мокрі суміші. Перший варіант допоможе замаскувати тепло- та шумоізолюючі матеріали, проводку, комунікації, проте дещо зменшить розміри кімнати. А вирівнювання мокрими сумішами збереже розміри житлоплощі. До того ж його простіше виконати самостійно.
Для підсумкової обробки стін, після штукатурних робіт важливо використовувати стеклохолст або шпалери на флізеліновій основі. Вони володію армирующим ефектом і відмінно маскують невеликі дефекти на стінах. Стіни, армовані скловолокном можна пофарбувати або нанести на них декоративну штукатурку.
- Відмінне рішення для приміщення, де можлива усадка - натяжна тканинний або полімерний стелю.
Прикрашаємо
Незважаючи на те, що часто, після покупки бюджет сильно обмежений і не дозволяє проводити розкішний ремонт, ви цілком можете зробити своєю оселю стильною. Є кілька простих і досить доступних за ціною варіантів:
- Поєднання сучасних фотошпалер на одній стіні з нейтральною світлою фарбою на інших стінах.
- Можна використовувати декілька видів кольору стін, таким чином практично зонуючи приміщення.
- Однотонні пофарбовані стіни можна зробити оригінальними, якщо нанести на них візерунок за трафаретом або використовувати наклейки для стін. Прикрасити стіни можна також фотографіями в красивих рамках.
- Є кілька стилів інтер'єру, реалізація яких не зажадає від вас значних витрат: мінімалізм, кежуал, італійський, скандинавський, стилізація під японський стиль, дзен, варіації на тему стилів лофт, урбан.
Меблі
Самим практичним матеріалом для виготовлення меблів є МДФ: плити з спресованої тирси, покриті ламінатом – водостійкою плівкою, що радує око розмаїттям кольорів. Можна придбати готові меблі або замовити виготовлення потрібних предметів. Ще один варіант – реставрація старих меблів.
Дуже дешеві пластикові меблі. Однак далеко не всім вони здаються зручними. Її можна використовувати для сучасного оформлення кухні в урбаністичному стилі або для організації зони відпочинку на балконі.
Якщо ви обмірковуєте варіанти дизайну маленької квартири, то вам варто звернути увагу на меблі-трансформер, які допоможуть заощадити простір.
Що стосується м'яких меблів, то найбільш економічним матеріалом оббивки є синтетичні тканини і штучна шкіра. Така оббивка зносостійка, довговічна і коштує порівняно недорого.
Ви готові?
Створити затишний інтер'єр без великих витрат цілком реально. Потрібно лише творчо підійти до процесу облаштування житла і врахувати наші корисні поради.