Головна / Статьи / Корисні статті / Яку купити квартиру для здачі в оренду

Яку купити квартиру для здачі в оренду

Яким чином можна постійно отримувати не надто великий, але постійний дохід в наше економічно складний час? Відповідь проста - здавати житло в оренду. Можна, звичайно, здавати в оренду і комерційні приміщення, но такий варіант не підійде тим, хто не володіє серйозним стартовим капіталом і достатнім досвідом в області операцій з нерухомістю. Так що оптимальний варіант - знайти орендарів на житлові квадратні метри. Що ж потрібно врахувати, щоб здати квартиру в оренду в Києві вигідно?

Що купувати для здачі в оренду?

Недорога оренда квартир цікавить багатьох, тому грамотно підібравши житло, ви легко зможете знайти клієнта. Ринок оренди житла перенасичений пропозиціями квартир великого метражу. Така нерухомість цікавить небагатьох орендарів. Адже довготривала оренда квартир у Києві та Київській області особливо популярна в сегменті класів економ і бізнес. Тому розкішні апартаменти здати складніше, ніж 1, 2-кімнатне житло.

Давайте розберемося, що ж потрібно потенційним орендарям?

Доступна ціна оренди квартир

Це означає, що вигідно купувати і потім здавати квартири невеликого метражу. Найпопулярніші варіанти - це «гостинки» і «хрущовки» в хорошому стані, 1, 2-кімнатні «спецпроекти», а також новенькі смарт-квартири в новобудовах.

На вартість оренди впливає не тільки метраж, а й стан житлоплощі. Купуючи квартиру в не самому благополучному стані, ви повинні будете витратитися на ремонт. Тому важливо співвіднести витрати на придбання житлоплощі і її ремонт з майбутніми доходами. Прибутковість оренди в економ- і бізнес-класі коливається від 7% до 10% в рік від її ринкової вартості.

Обстановка квартири під оренду

Нерідко ті, хто хоче зняти квартиру недорого, розраховують заселитися в житло з побутовою технікою і меблями. Наявність обстановки в будинку підвищує ціну оренди, проте багато хто готовий заплатити, щоб отримати досить комфортне житло. Меблі та побутова техніка не обов'язково повинні бути новими і зовсім не повинні бути дорогими.

Бажано перед здачею житла привести в порядок сантехніку та електрику, замінити двері та віконні рами в разі потреби.

Транспортна доступність і інфраструктура

Сучасні кияни воліють селитися в транспортно оснащених масивах. Ідеальний варіант - близькість метро. Житло поруч зі станціями метрополітену користується найбільшою популярністю. Можна знайти свого клієнта і здаючи квадратні метри поруч із зупинками наземного громадського транспорту.

Важливим для тих, хто шукає, де оселитися, є і наявність в околицях будинку ринків, магазинів, супермаркетів. Дуже добре, якщо в крокової доступності є навчальні (КПІ, корпуси КНУ імені Тараса Шевченка та ін.) І медичні заклади.

Важливо врахувати

Є ще кілька нюансів, які потрібно мати на увазі, купуючи житло для подальшої здачі:

  • Сусіди: по-перше, варто переконатися, що поруч з квартирою, яка купується, немає асоціальних особистостей, по-друге, не буде зайвим пройтись по сусідах і упевнитися, що ніхто з них не заперечує проти присутності в під'їзді тимчасових мешканців.
  • Вік будинку: люди із задоволенням оселяться в досить новому будинку (особливо якщо мова йде про сегмент бізнес-класу). Якщо ж ваша аудиторія - ті, хто шукає максимально недорогий варіант, то згодиться недорога гостинка, «чешка», «хрущовка» або будь-який інший типовий будинок радянської споруди. Однак старі будинки - це, як правило, необхідність ремонту та зношені інженерні комунікації.
  • Поверховість: більшою популярністю користуються житлові приміщення на середніх поверхах (з 3 по передостанній). Якщо будинок високий, обов'язковою умовою буде наявність справно функціонуючого ліфта.
  • Якщо ви маєте намір здавати житло бізнес-класу, то ваші потенційні клієнти зацікавляться вашою пропозицією при наявності парковки біля будинку, охорони в під'їзді, цікавих інтер'єрних рішень в приміщенні.

Недороге і невелике за площею житло в хорошому районі - ось, що шукають орендарі, а значить, це повинні придбавати потенційні орендодавці.