Головна / Статьи / Корисні статті / Купити квартиру в Києві на вторинному ринку або в новобудові від забудовника?

Купити квартиру в Києві на вторинному ринку або в новобудові від забудовника?

Нові будинки і цілі житлові комплекси з'являються в Києві щорічно. Пропозиція на ринку квартир зростає: новобудови доповнюють житловий фонд, а типові будинки радянського періоду і пострадянські «спецпроекти» нікуди не діваються. І якщо раніше покупцям доводилося задовольнятися переважно вторічкой в ​​силу малого числа новобудов, то тепер вибір величезний. До того ж ціни на житлову нерухомість в останні роки знизилися, а значить, перед тими, хто має намір поліпшити свої житлові умови постає питання: купити квартиру в Києві на вторинному ринку або купити квартиру в новобудові від забудовника?

Що пропонують?

Різноманітність типового житлового фонду не може не радувати: і тим, хто прицінюється до житла в престижних масивах, і тим, хто шукає дешеві варіанти на околицях, є з чого вибрати. Зараз купити квартиру в Києві недорого можна як в прицентральних масивах, так і у віддалених від центру локаціях.

Вельми вигідно можна придбати не тільки типове житло в старій багатоповерхівці («хрущовку», «чешку» або «гостинку»), а й квартиру в новому будинку. Тут є два варіанти: перший – це новобудова або ЖК на периферії столиці. Другий – новий тип новобудов, смарт-квартири. Це аналог типових гостінок (за площею і іноді також за кількістю сусідів), але з важливою відмінністю: нові комунікації, сучасні будівельні та оздоблювальні матеріали, ергономічні планування. Варіант дешево купити смарт-квартиру в Києві в новобудові підійде тим, хто поки не обзавівся сім'єю. Такий тип квартир вважається ідеальним для сучасних, молодих, активних людей.

Питання ціни

Ціна на нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринку, обумовлена ​​декількома факторами:

 • Престижність і безпека масиву;
 • Відстань від центру;
 • Транспортна оснащеність;
 • Впорядкованість локації;
 • Лівобережжі столиці традиційно дешевше варіантів правого берега Дніпра, так як з лівого берега дуже непросто дістатися до центру в години пік.

Різноманітність варіантів і цілком прийнятні ціни і породжують питання у покупців: чому віддати перевагу – вторинному ринку житла або новобудовам первинки?

Вторинний ринок або первинка?

Вторинний ринок нерухомості: за і проти

До основних плюсів вторинного ринку можна віднести можливість максимально швидко в'їхати в свій новий будинок і отримати право власності в процесі угоди. Вторинні квартири готові до заселення, а місцевість нерідко вже оснащена потрібними об'єктами соціальної, торгової і розважальної інфраструктури. Вселяючись в досить старий будинок, можна заздалегідь познайомитися з сусідами, оцінити вид з вікна, з'ясувати наявність якихось дефектів в житлових приміщеннях, придивитися до стану під'їзду та прибудинкової території.

З деякими недоліками вторинки в найкращому разі ви і не зіткнетеся. Це юридичні ризики та незаконне перепланування приміщень. А ось із зносом інженерних комунікацій, недостатньою тепло- і звукоізоляцією, незадовільними плануваннями (крихітні кухні, вузькі коридори і т.д.) розминутися не представляється можливим. Дійсно дешеве житло на вторинному ринку – це квартири з низькими стелями, відсталими архітектурними рішеннями, старими трубами і проводкою. Так що бажаючі купити хрущовку або недорогу гостинку на вторинному ринку повинні бути готові або до ремонту, або до проживання в не самих комфортних умовах.

Первинний ринок нерухомості: переваги та недоліки

Якщо ви вирішили купити квартиру в Києві без посередників від забудовника, то до плюсів такого варіанту можна віднести відсутність юридичних ризиків, низьку ціну (зокрема, якщо ви збираєтеся придбати квартиру в споруджуваному будинку), сучасні планування і технології будівництва, нові інженерні комунікації. Якщо ви купуєте житло в ЖК, то можете розраховувати на однорідний соціальний склад сусідів і впорядкованість прибудинкової території, а в окремий випадках – на наявність власної інфраструктури: від хімчистки до ресторану. Нерідко в нових будинках предбачається наявність паркінгу, а також охорони.

Мінуси варіанту купити квартиру від забудовника недорого такі: відстрочене заселення, очікування права власності на квартиру, необхідність проведення ремонту. В окремих випадках – нерозвиненість навколишньої інфраструктури.

Вторинний новобуд

Якщо ви все ніяк не можете визначитися, де купити квартиру в Києві – новобуд на первинному ринку або недорогу вторинку, оскільки і в тому, і в іншому випадку є свої «за» і «проти», то зверніть увагу на вторинний новобуд. Це досить нові будівлі, введені в експлуатацію протягом останніх десяти років.

Вторинний новобуд поєднує в собі переваги первинки (нові комунікації і сучасні планування) з плюсами вторинки (можливість відразу в'їхати в новонабуті апартаменти, а також розвинена навколишня інфраструктура).

До недоліків такого роду житла можна віднести тільки дещо вищу ціну, ніж у подібних за площею варіантів в споруджуваних будинках або типових старих будівлях.

Де шукати?

Київ

Квартиру в Києві купити недорого на вторинному ринку можна практично в будь-якому районі. А ось новобуд не у всіх масивах представлений однаково.

 • У Голосіївському районі без труда можна знайти «гостинки» (в основному, на Теремках, в Корчуватому, на Деміївці), «хрущовки» і «чешки» (практично у всіх масивах), будинки серій БПС, Т, КТ, 464 і ін. купити квартиру в новобудові в цій частині міста також не складе труднощів: з майже п'яти десятків місцевих ЖК більше 20 представляють сегмент «економ».
 • Дарницький район – це переважно спальні масиви. Тут дуже багато «хрущовок», є «гостинки», 134 серія, досить часто зустрічаються більш пізні модифікації – КТ, АППС, ЄС. Тут розташовано майже три десятка ЖК, в числі яких 15 новобудов економ-класу.
 • Деснянський район – це в основному «гостинки» Лісового масиву, 134 серія, серії КТ і КП Троєщини (є в цій частині міста і традиційні «хрущовки» і «гостинки»). А ось новобудов тут зовсім небагато: всього близько 5.
 • Дніпровський район багатий «хрущовками» (в основному Райдужний і Комсомольський масиви), а на Русанівці багато будинків серії 464. З двох десятків місцевих ЖК – майже половина розрахована на тих, хто шукає доступне за ціною житло.
 • В Оболонському районі купити двокімнатну або купити однокімнатну квартиру в Києві за вигідною ціною можна в будинках 96 серії, 464 серії, тут знаходиться чимало «чешок», будівель серії Т і БПС. Новобудов економ-класу тут зовсім небагато: близько чверті всіх наявних ЖК (в основному на Мінському масиві і Пріорці). На масиві Оболонь в основному пропонуються елітні новобудови, але є кілька проектів і за середніми для Києва цінами.
 • Печерський район – територія елітного житла: серед місцевих ЖК немає будівель класу «економ», та й сегмент «комфорт» представлено тільки однієї новобудовою. Що стосується вторинного житла, то тут можна знайти чимало «сталінок» і дореволюційних будинків – це недешеві варіанти. На Звіринці і Нижньому Печерську є доступні за ціною «хрущовки».
 • Подільський район (Куренівка, Вітряні Гори, Більче поле) – це більше десятка ЖК економ- і комфорт-класу і всі варіанти старих типових будинків. Поділ – історична частина Києва, де недороге житло на вторинному ринку представлено точено, в декількох будинках готельного типу та хрущовками в районі метро Тараса Шевченка. Купити новобудову на Подолі – дороге задоволення.
 • У Святошинському районі новобудов небагато, а ось типові серії представлені у всьому різноманітті: «гостинки» і «хрущовки» Борщагівки, 96 і 134 серії на Святошино, а ще – БПС, АППС, Т, КП і т.д.
 • Солом'янський район – це, перш за все, безліч «хрущовок»: Первомайський, Відрадний, Залізничний масиви. А ще тут розташовано півтора десятка ЖК класу «економ».
 • Шевченківський район вкрай неоднорідний: з більш ніж 40 ЖК тут всього 7 новобудов економ-класу, розташованих на відстані від історичного центру міста. У Старому місті безліч розкішних дореволюційних будинків і елітних ЖК, а на КПІ або на Сирці цілком можна знайти «хрущовку» або дешеву «чешку».

Київська область

В околицях Києва також не складе труднощів купити квартиру, ціна якої буде дуже невисока.

1. Чимало доступних за ціною варіантів можна підібрати на лівому березі Дніпра. Хочете купити квартиру в Броварах? У цьому населеному пункті багато варіантів як на вторинному ринку, так і в новобудовах. У сусідньому Борисполі також знайдуться як квартири в нових будинках, так і житло в типових будинках радянського і пострадянського періодів.

2. Якщо ви плануєте купити квартиру в області на правому березі Дніпра, то варіантів у вас безліч. Не важко буде купити нову квартиру в Ірпені: в цьому місті розташовано більше 80 нових ЖК і КГ, і будівництво новобудов не припиняється. Купити квартиру під Києвом в новобудові можна зовсім недорого в таких населених пунктах, як Вишневе і Софіївська Борщагівка, є новобуд в Петропавлівській Борщагівці, с. Чайки, в Чабанах, Бучі та т.д.

В результаті

У наш час продаж квартир в Києві – вторинний ринок або новобуд (так само як і продаж житлової нерухомості в області) вельми актуальна. Різноманітність пропозицій допомагає сучасному покупцеві вибрати оптимальний по площі, ціні, місцю розташування, поверховості та іншим параметрам варіант. При бажанні зовсім неважко недорого купити новобуд в Києві в зданому будинку від власника на вторинному ринку, знайти квартиру від забудовника або дешево підібрати житлоплощу в старому типовому будинку.