Головна / Статьи / Корисні статті / Купівля квартири: 10 правил успішного торгу

Купівля квартири: 10 правил успішного торгу

Якщо ви вирішили купити квартиру в Києві або Київській області і при цьому плануєте витратити на придбання житла якомога менше коштів, вам потрібно звернути увагу на вторинний ринок нерухомості. Адже варіант купити вторинну квартиру в Києві або області відрізняється від покупки на первинному ринку (у забудовника) можливістю торгу, і цим треба користуватися. Як же переконати продавця знизити ціну на житло? Є кілька правил, які допоможуть здійснити торг максимально вигідно і ефективно.

Правило №1: проведіть «розвідку»

Попередньо потрібно оцінити ситуацію на ринку нерухомості, тобто дізнатися, які ціни на подібні до обраної вами по метражу і місця розташування квартири. Такі відомості неважко отримати на спеціалізованих сайтах нерухомості (наприклад BN.ua) і тематичних форумах. Озброївшись цією інформацією, ви зможете реально уявити, на яку суму знижки вам варто розраховувати і наскільки чесно продавець визначив ціну житла.

Нерозумно висока ціна покаже вам, що торг повинен бути значним чи інакше покупка такого житла виявиться невигідною, а нереально маленька ціна повинна вас насторожити. Адже часто шахраї спеціально занижують ціну, щоб привабити довірливих покупців купити проблемне житло.

Правило №2: тільки особисто

Отже, ви вирішили купити квартиру в Києві на вторинному ринку недорого: знайшли підходящий варіант без посередників і подзвонили господарю. Не потрібно вимагати знижку (або просити про неї) по телефону, навіть якщо запропонована квартира здається вам ідеальною і ви готові її придбати. Спочатку варто переконатися, що пропонована нерухомість дійсно так хороша, як її описали в оголошенні, тобто потрібно оглянути житло.

До того ж, торг по телефону ні до чого не зобов'язує продавця. Більш того, торгуватися краще не при першій зустрічі, а при другій, щоб у вас був час спокійно оцінити всі достоїнства і недоліки пропонованого варіанту.

Правило №3: будьте розумні

Ще один плюс торгів при повторній зустрічі полягає в тому, що ви не демонструєте зацікавленість. Не варто йти на поводу у емоцій: якщо ви будете захоплюватися житлом, це спонукає продавця не знижувати ціну, так як він буде сподіватися, що ви придбаєте так вподобану вам житлоплощу і без знижки.

До речі, саме з цієї причини не варто брати з собою на огляд родичів, якщо вони надмірно емоційні: складно буде торгуватися, якщо в присутності продавця ваша дружина, наприклад, заявить, що закохана в цю квартиру.

Правило №4: стримуємо емоції

При купівлі-продажу квартир недоречні не тільки зайві позитивні емоції, а й негативні.

Якщо ви будете грубо критикувати житло і його господаря (використовуючи лайливі або просто зневажливі висловлювання: «жалюгідна квартира», «паршиве місце», «не ремонт, а дешевка» і т.п.), це зіпсує ваші стосунки з продавцем. Він навряд чи захоче мати справу з грубіяном.

Недоречний і зайвий натиск: не варто дзвонити продавцеві двадцять разів на добу з проханням або, тим більше, наказом знизити ціну.

Правило №5: шукаємо реальні недоліки

Для того, щоб придбати житло реально дешево, потрібно об'єктивно оцінити його стан, місце розташування та інші фактори. На ціну квартири в бік її зниження може вплинути багато складових, зокрема:

  • поверховість житлоплощі (перший і останній поверхи),
  • поважний вік будинку і сумнівний стан його комунікацій,
  • несимпатичний вид з вікна: на будівництво, лікарню чи кладовище, наприклад,
  • невпорядкованість кварталу,
  • незручне планування житла, торцева або кутова квартира,
  • невдале сусідство будинку із залізницею, нічним клубом, жвавою трасою або якимось іншим джерелом шуму або неприємного запаху.

Правило №6: вивчаємо продавця і його ситуацію

Щоб купити житло недорого, потрібно заздалегідь дізнатися якомога більше про продавця: з якої причини квартира пропонується зі знижкою, як давно господар намагається продати свої квадратні метри, чи немає у нього заборгованостей за комунальні послуги.

Знаючи ситуацію, вам буде простіше знайти спільну мову з продавцем: якщо терміновий продаж обумовлений ​​переїздом, то ви можете взяти на себе юридичні клопоти в обмін на деяку знижку. Якщо продавцеві потрібні гроші, то можна повідомити, що ви готові на угоду буквально завтра, але в такому випадку готівкою зможете дати меншу суму, ніж заявлена.

Правило № 7: приховуємо доходи

До слова про гроші, не можна хвалитися своїми статками. Якщо ви спроможні (принаймні, з точки зору продавця) і не приховуєте цього, то купити квартиру недорого буде досить важко, адже господар житла може бути впевнений, що для такого багатого чоловіка знижка не потрібна.

Не варто і занадто наполегливо підкреслювати своє тяжке становище і заявляти, що продавець зобов'язаний вам поступитися, так як ви потребуєте. В такому випадку у господаря житла може виникнути закономірне питання про вашу платоспроможність взагалі.

Правило №8: пропонуємо взаємні вигоди

Продавець охочіше піде на знижку, якщо ви щось запропонуйте у відповідь: покупець може взяти на себе зобов'язання з пошуку нотаріуса, щодо погашення заборгованості по комунальних платежах і т.д. Також покупець може допомогти з переїздом або навіть з пошуком нового житла для продавця.

Приємні продавцеві і такі чинники, як оплата готівкою і покупка житла відразу і без посередника.

Правило №9: враховуємо вплив ріелтора

Якщо ж купити квартиру без посередників - не ваш варіант, і ви вирішили працювати з ріелтором, то майте на увазі: як правило, висока вартість житла лише частково в інтересах ріелтора. Розмір комісійних посередника безпосередньо залежить від суми угоди, але при цьому різниця в розмірі винагороди агента нерухомості не суттєво співвідноситься з розміром торгу за квартиру.

Не піддавайтеся на вмовляння ріелтора, особливо якщо це агент, що представляє інтереси продавця. Хороший посередник є непоганим психологом, і тому цілком може спробувати маніпулювати вами.

При цьому продаж квартир в Києві без посередників зобов'язує покупця більш відповідально підійти до проведення торгу, адже часто саме сумлінний посередник допомагає досягти компромісу сторонам, сприяючи зближенню їх позицій.

Правило № 10: не затягуємо з підписанням договору

Пам'ятайте, щоб ні пообіцяв продавець, поки ви не уклали договір, залишається просто словами. Якщо вам вдалося досягти консенсусу, то укладайте і оформляйте за всіма правилами попередній договір або, якщо документи на квартиру вже готові, то відразу підписуйте договір купівлі-продажу.

Для продавців

Дуже багато хто хоче купити недорого квартиру в Києві і області. Тому якщо ви продаєте своє вторинне житло, ви зможете знайти покупця, якщо запропонуєте привабливу ціну (або якщо у вашій квартирі є якісь об'єктивні гідності). Особливо приваблива для покупців можливість торгу.

  • Об'єктивна оцінка вартості квартири необхідна вам в розмові з покупцем: чітко орієнтуючись в цінах на ринку нерухомості, ви не дозволите обдурити себе. До того ж, знання цін допоможе вам визначити розмір знижки, яку ви готові надати покупцеві.
  • Прибрати очевидні недоліки не так складно, як може здатися. Чиста, акуратно прибрана квартира справить набагато приємніше враження, ніж житло з брудними підлогами, немитими вікнами і переповненим відром для сміття. Якщо фінансове становище дозволяє, варто замінити склопакети, двері, полагодити сантехніку та електрику.
  • Підкреслюємо гідності: при перегляді житла не соромтеся звертати увагу покупця на недавній ремонт, зелений двір, паркування біля під'їзду, впорядкованість масиву, чудових сусідів, відмінний вид з вікна, ідеальний стан комунікацій або будь-які інші плюси вашої житлоплощі. Єдина умова - будьте правдиві.
  • Йти на поступки можна тільки в тому випадку, якщо покупець йде вам на зустріч.

—  Вигідно купити квартиру на вторинному ринку нерухомості Києва або області цілком можливо, адже кількість пропозицій на цьому ринку перевищує попит. Будьте готові до діалогу один з одним!

До речі, всі ці правила дієві не тільки якщо ви вирішили купити недорого квартиру від господаря - без посередників, вони актуальні і при покупці іншого житла на вторинному ринку: кімнати або будинку.