Головна / Статьи / Корисні статті / Хитрощі продавців квартир: як уникнути обману

Хитрощі продавців квартир: як уникнути обману

Не секрет, що продаж квартир – як правило, справа вигідна. На жаль, в гонитві за прибутком деякі продавці готові йти на нечесні прийоми. Що потрібно знати, щоб при придбанні нерухомості купити те, що потрібно вам, а не те, що прагне збути з рук продавець?

1. Створення сприятливої ​​обстановки. На нашу думку про житло може істотно вплинути не тільки його ціна і місце розташування будинку, але і такі деталі, як запах, світло, стан під'їзду і т.д.

  • Намагаючись переконати вас придбати саме цю житлоплощу, продавець квартири може привернути вашу увагу, прикрасивши під'їзд. Охайний килимок біля дверей, рослини на вікні в під'їзді, відсутність недопалків і сміття - все це може виявитися результатом кипучої діяльності власника житлоплощі. Щоб переконатися в тому, що під'їзд дійсно чистий і затишний, не полінуйтеся пройтися по сходах до верхніх поверхів (або спуститися, якщо ви приїхали на ліфті). Варто також прийти в під'їзд без господаря (скажімо, через 2-3 дня після огляду).
  • Зробити квадратні метри більш привабливими допоможуть і приємні запахи: якщо в квартирі пахне кавою або випічкою, то у відвідувача складається враження, що це не просто квартира, а дійсно затишне житло.
  • Якщо вас запросили на огляд житлоплощі в темний час доби (між іншим, правильніше оглядати нерухомість завидна, і все ж бувають різні ситуації), то приховати можливі недоліки приміщення можна за допомогою розсіяного, слабкого світла. До того ж симпатичні абажури і торшери надають житлу обжитий і затишний вигляд. Якщо вам здається, що щось не так з шпалерами, меблями або чимось ще, просто попросите перенести огляд на світлий час доби. Ще один аргумент на користь огляду днем: вид з вікна. А приїхавши до будинку раннім вечором, ви зможете оцінити, яка кількість пробок може чекати вас по дорозі з роботи, якщо ви вирішите оселитися в цьому районі. Пізно ввечері і пробок зазвичай майже немає, і вид з вікна не оцінити, і житлове приміщення не розглянути у всіх деталях.
  • Приховати недоліки можна і іншими способами: нові шпалери заховають сліди цвілі або грибка на стінах, під килимком у ванній може таїтися нерівна підлога, а постери нерідко вкривають плями на шпалерах, що обсипається штукатурку, відколи на плитці або стінових панелях.

2. Психологічний вплив. Намагаючись отримати максимальну вигоду, господар житла може постаратися змусити вас прийняти необдумане рішення про придбання квадратних метрів.

  • Тимчасові рамки. Якщо вам заявляють, що ви повинні придбати житло прямо зараз ( «не пізніше понеділка», «до 1 числа» і т.д.), інакше з тих чи інших причин ціна на квадратні метри зросте, то ви напевне зіткнулися зі спробою маніпулювання.
  • Інші клієнти. Можливий і такий варіант: ви приходите на огляд житлоплощі, і майже одночасно з вами приходять інші потенційні клієнти. Якщо новоприбулі відверто захоплюються квартирою, ігноруючи недоліки (наприклад, хвалять вид з вікон, велику кухню або вдалу планування, не звертаючи уваги на плачевний стан сантехніки, низькі стелі або відсутність ремонту), то досить імовірно, що перед вами - підставні особи. Їх завдання - створити штучний попит, зацікавити вас, пробудити азарт, щоб в результаті ви уклали угоду на вигідних продавцеві умовах. Адже ця житлоплоща, виявляється, приваблива для багатьох, має масу достоїнств, а значить - варто тих грошей, які просить власник.

3. Грошове питання. Якщо ви вирішили купити квартиру на вторинному ринку без посередників, то для перевірки документів, юридичної чистоти житла та інших делікатних моментів варто найняти юриста або ріелтора. Оскільки мова йде не про повне супроводі угоди, а про часткову перевірку, то і комісійні третьої сторони будуть порівняно невеликими.

  • Конкуренція. Буває, що господар квадратних метрів, призначивши певну ціну, пізніше наполягає на її підвищенні, мотивуючи це тим, що інший клієнт запропонував більш високу ціну.
  • Особливі обставини. Ще один варіант: продавець наполягає на підвищенні ціни в силу якихось причин, які давили на нього самого (наприклад, захворів хтось із членів сім'ї або дружина, дізнавшись про продаж житла, вимагає виручити за нього більшу суму). Обставини можуть бути самими різними, але чесний продавець не стане вдаватися до таких прийомів.
  • Якщо ціна помітно нижче ринкової без видимих ​​причин, є ймовірність, що продавець - шахрай, який має намір швидко укласти угоду і отримати гроші, а потім сховатися, залишивши покупця розбиратися зі справжнім власником або іншими покупцями, також уклали угоду з негідником.

Основні правила такі: не платите за огляд, не залишайте завдаток більше 5-7% від вартості житла, не віддавайте іншій стороні гроші без договору. Вручаючи адекватний завдаток, не забудьте це зафіксувати документально.

Будьте уважні і наполегливі: скрупульозність на етапі придбання - гарантія вигідною і вдалої покупки.